INTE FULLT BRA MEN ÄNDÅ HIMLA BRA

Idag är lilla sessan sjuk och inte på dagis. Inget allvarligt mer än ögoninflammation – är ju sjukt smittsamt – så hon blev överlycklig när hon fick hänka på farsan till jobbet! Själv har jag också fått en släng av ögonsörjan men inte värre än att jag ser i alla fall. Hörde btw nu på radion att det är förskolans dag(?), vad är det? Har inget minne av att jag hörde talas om någon sådan förra året?

Däremot får jag kapa halva min arbetsdag så jag beger mig mot city vid 13-tiden. Och då, ja då väntar något som jag längtat efter så sjuuuuukt länge – nämligen crispy lax på Raw! Yummie yummie!

Och hur ännu mer härligt är det inte att våren kom tillbaka idag?! Kan nog bli en grillning på altanen! Fi i fasikan va gött!

 

20140515-095348.jpg

Författare: ulricastrand

Fru och 3-barnsmamma. Beteende-, och Personalvetare. Hudterapeut. Högljudd och emellanåt stökigt busfrö. Häst är bäst ingen protest.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: