Vill det sig väl skriver vi kontrakt på lägenhet idag klockan 19:30! Ska bli högst intressant att se om det blir så eller inte. Har varit eviga turer fram och tillbaka. Bara att ens förstå ett kontrakt på spanska var en utmaning. Tack å lov har vi en spansk vän som hjälpt oss, för det var inte en punkt vi behövde ändra och lägga till om jag säger så!
Men är många timmar kvar tills det är dags och känns som att precis allt kan hända innan dess! Men blir nog bra får vi hoppas! Sen blir det raka vägen till IKEA! Nä, men nästan.
Dagen är dock fullsmockad med annat innan det är dags, vi ska förbi Simmes jobb i Palma och Alsira ska ha privatlektion på nya ridskolan. Och den här gången ska vi ta med oss en stor skål! Runt stallet är det fullt med fikonträd med de godaste fikon vi smakat! Så medan Alsira rider ska Simon och Silas fylla den full med solmogna gula fikon.
Fikon-, och Chèvresallad ikväll ❤
