Goddagens goddagens. Idag är vi pigga och glada hela bunten! Simon på jobbet och jag ska försöka hitta på något skoj att roa mig med under dagen. Och kvällen med för den delen, Simme ska gå och se fotbollsmatch. Känner mig så himla kluven idag bara, vet inte om jag känner för att ta itu med trädgård, långpromenera iväg till Farsta och kika butiker, åka in till stan eller gå på nån aktivitet typ djurpark. Vädret ser ut att bli klart okej så inne kan vi inte sitta i alla fall, det är ett som är säkert.
Igår var vi förresten på Andys Lekland i Sickla, shit vad ball Alsira tyckte det var! Hon var lite svårstartad dock, mycket intryck och väldans massa bollar i bollhavet. Men efter ett tag blev det bus och spring tills svetten rann med Simme där inne!
Själv stod jag och tittade på med en hand på barnvagnen där Silas sussade och en latte i den andra. Passade mig perfekt igår.
Lite blygsam start…
Men sen så!
Andys lekland är bäst! 🙂 Kul för många åldrar. 🙂
GillaGilla
Hon är såå söt 🙂 hoppas ni får en trevlig helg 🙂
GillaGilla